Aradığınız kelime sarı renk ile işaretlenir.
Yazı boyutu     
 
Türkiye Takvimi - Android

Türkiye Takvimi - Android

Uygulama kurulurken, ekran da beliren "Batarya Optimizasyonu" izni için uygulamaya izin verilmelidir. Bunun için ise, Ekrana gelecek olan "Pil kullanımı Optimizasyonu durdurulsun mu?" penceresinden "İzin Ver" seçeneği seçilmelidir. Aksi halde "Alarm" özelliği çalışmamaktadır.

Bir senelik takvim bilgilerine ulaşılabilinir. Ayrıca seçilen şehrin bütün namaz vakitleri de görülebilir. Bu uygulama içinde, 1 adet Widget vardır. Takvim bilgilerini gösterir.

Kıble Pusulası da "Ayarlar" kısmında mevcuttur. Pusulanın ortasında sarı ok ve devamındaki yine sarı renkli kılavuz çizgisi bulunmaktadır. Ok’un ortasındaki açı, Kıbleye dönmeniz için gereken açıdır. –(Negatif) değerler sola, +(Pozitif) değerler sağa dönmeniz gerektiğini belirtir. Bu sarı çizgi ile merkezden Kabe resmine uzanan yeşil çizgi üst üste gelecek şekilde dönerseniz Kıbleyi bulmuş olursunuz. “Detayları Göster” butonu ile gelişmiş görünüme geçip daha fazla bilginin ekranda görünmesini sağlayabilirsiniz. Kıble Pusulası hem GPS hem de NETWORK ağları ile çalışabilmekte ve hangi sağlayıcı daha sağlıklı çalışıyor ise otomatikman o sağlayıcıya geçip hesaplamaları hızlıca yapmaktadır. Hesaplamalara konumunuza göre hesaplanan manyetik sapmada dâhildir. Yani hem Kıble istikâmetini ve hem de hakîkî yani coğrafî yönleri göstermektedir.

Uygulama kurulurken, Konum seçenekleri çıkacaktır. Arzu edilen şekilde, "Cihazın Konumu" veya "Sabit Konum" kullanılabilir.

Mühim Tenbîh: Namaz vakitlerinin hepsi doğru olup, farklı olan vakitlerle alâkalı ma'lûmat aşağıdaki linkde mevcûddur.

http://turktakvim.com/index.php?link=html/sual-cevab/Farkli_Takvimler_TR.html

Gereken Android sürümü
4.1 ve üzeri

https://play.google.com/store/apps/details?id=turkiyetakvimi.takvim&hl=tr

 

 
Geri dön
 
 
Dini Konularda Ara:


detay.asp?Aid=4787
detay.asp?Aid=4787
İhlas Vakfı
Dünya İçin Paylaşma Vakti
Online Bağış Yapmak İçin
Güncelleme Tarihi
5 Aralık 2023 Salı
Sitemizdeki bilgiler, bütün insanların istifadesi için hazırlanmıştır.
Orijinaline sadık kalmak şartıyla, izin almaya gerek kalmadan,
herkes istediği gibi alıp istifade edebilir.
AnaSayfam Yap   |    Favorilere Ekle   |    RSS
Ziyaretçi Sayısı

Hosted by İhlas Net